Rokjesdagloop in Amsterdam

RokjesdagloopAmsterdam – Hardloopminnend Nederland is een nieuw evenement rijker: de Match Rokjesdagloop. De sportieve aankondiging van het voorjaar, met een knipoog naar Martin Bril. Women & girls only, uiteraard. Hoewel de hardloopsters niet verplicht zijn in een rokje te lopen, is het wél een aardig idee dat te doen.

De eerste editie van deze nieuwe ladiesrun vindt plaats op zondag 10 april in Cultuurpark Westergasfabriek in Amsterdam. Start en finish zijn nabij de markante Gashouder in dit park. Naamgevend hoofdsponsor is Match, het sport- en lifestylemagazine voor vrouwen.

Wie de term ‘rokjesdag’ hoort, denkt met een glimlach terug aan schrijver/columnist Martin Bril. Hij gebruikte het begrip om uitdrukking te geven aan het heerlijke gevoel dat de eerste mooie lentedag hem bezorgde: ‘Die ene dag in het voorjaar dat alle vrouwen als bij toverslag met blote benen en in korte rokken de straat opgaan.’

Goede doelen

Met de Match Rokjesdagloop willen de organisatoren vrouwen en meisjes uitnodigen het voorjaar in te luiden met een sympathiek loopevenement, waaraan tevens twee goede doelen zijn verbonden: Pink Ribbon voor de 5 en 10 kilometer, Run4Schools voor de 1 kilometer Meidenloop (meisjes van 6 tot en met 12 jaar).

Van elke inschrijving gaat 2 euro naar het goede doel. Via de site van Pink Ribbon (http://acties.pinkribbon.nl)  kunnen deelneemsters hun eigen actie starten om nóg meer geld op te halen.

Genieten

Het publiek kan de loopsters aanmoedigen en daarnaast luisteren naar muziek, een kijkje nemen op de Stoffenmarkt of op een van de terrasjes van het WestergasTerras een glaasje drinken op de lente.

Na afloop is er een sfeervolle Pasta & Prosecco Party in de WesterLiefde (www.westerliefde.nl), pal bij het finishgebied. Aanmelding kan tegelijk met de inschrijving.

De inschrijving staat open via www.rokjesdagloop.nl. Let op: er is geen na-inschrijving op de dag zelf.