Heel Nederland Leest ‘Joe Speedboot’ van Tommy Wieringa

Amsterdam – Joe Speedboot, de roman van auteur Tommy Wieringa uit 2005, is door de CPNB gekozen als het centrale boek van de 19e editie van bibliotheekcampagne Heel Nederland Leest.

Gedurende de hele maand november wordt het boek gratis verspreid zodat zoveel mogelijk mensen het tegelijkertijd kunnen lezen. De klassieker van Wieringa viert volgend jaar zijn 20-jarig jubileum en wordt speciaal voor Heel Nederland Leest in een gratis editie uitgebracht door de CPNB.  

“Sinds Joe Speedboot verscheen, heb ik duivels plezier gehad om het wonderbaarlijke parcours ervan”, zegt Tommy Wieringa. “Toen ik het schreef, had ik geen idee wie dit vreemde verhaal ooit zou willen lezen. Tot mijn verbazing viel het bij velen in de smaak. Het meeste plezier beleefde ik echter aan de populariteit ervan op scholen; docenten Nederlands vertelden vaak hoe ze zelfs de meest hardnekkige boekenhaters ermee aan het lezen kregen. Met deze Heel Nederland Leest-editie wordt een nieuw hoofdstuk aan de vrolijke geschiedenis van Joe Speedboot toegevoegd. Laten we hopen dat het opnieuw mensen weet te verleiden tot het avontuur van de literatuur.”

Ander werk

Tommy Wieringa (1967) is de auteur van onder meer Joe Speedboot (F. Bordewijk-prijs), Caesarion (shortlist International IMPAC Dublin Literary Award), Dit zijn de namen (Libris Literatuur Prijs), De dood van Murat Idrissi (nominatie Man Booker International Prize) en De heilige Rita (BookSpot Literatuur- én Lezersprijs). Zijn recentste roman is Nirwana (2023). In 2014 schreef hij het Boekenweekgeschenk Een mooie jonge vrouw. Zijn werk wordt wereldwijd vertaald.